MENTEŞE BELEDİYESİNDEN ‘ATIĞI GETİR HEDİYEYİ GÖTÜR’ KAMPANYASI

Menteşe Belediyesi ‘Geleceğimiz İçin Temiz Bir Dünya’ temasıyla ödüllü atık toplama etkinliği düzenliyor. Etkinlik kapsamında 2 litre atık yağ, 50 adet atık pil ve 1 adet elektronik atığı Temizlik İşleri Müdürlüğüne getiren çocuklara kendi seçtikleri basket, futbol, voleybol topu, plastik top, uçurtma ya da masa tenisi raket takımı hediye edilecek.

Düzenlenen etkinlik ile Menteşe’de çocukların geri dönüşüme olan hassasiyetini arttırmayı hedeflediklerini ifade eden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Geleceğimiz olan çocuklarımız her atığın çöp olmadığını bilerek, geri dönüştürülebilen ürünlerle ilgili bilgi sahibi olmalılar ve bu hassasiyetle yetişmeliler. Etkinliğimiz ile çocuklarımıza bu farkındalığı aşılamayı hedefliyoruz.” dedi.

Etkinlik kapsamında belirlenen atıkları Orhaniye Mahallesi 8. Nolu Sokak (Perşembe Pazaryeri sokağı) üzerinde bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim eden çocuklara tercihlerine göre basket, futbol, voleybol topu, plastik top, uçurtma ya da masa tenisi raket takımı hediye edilecek.