MENTEŞE BELEDİYESİNDEN MİNİKLERE ‘ATIK BİLİNCİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ’ EĞİTİMİ

Menteşe Belediyesi, sıfır atık yönetim sisteminin yaygınlaştırılması ve iklim değişikliği ile ilgili farkındalığın arttırılmasına yönelik olarak ilçe merkezindeki 12 ilkokulda öğrencilere Atık Bilinci Eğitimi veriyor.

Menteşe Belediyesinin Sıfır Atık Yönetmeliği ile ilgili, bilinçlendirme ve eğitim faaliyetleri çerçevesinde Menteşe Belediyesi Çevre Mühendisi Mürüvvet Yıldırım tarafından ilkokul öğrencilerine ‘Sıfır Atık Projesi Atık Bilinci ve iklim değişikliği eğitimi veriliyor. Eğitimde öğrenciler atık nedir, geri dönüşümü nasıl sağlanır, dikkat edilmesi gereken noktalar, iklim değişikliğinin nedenleri gibi konuları öğrenirken, akıllarına takılan soruları da sorarak bilgi sahibi oluyorlar.

Verilen eğitimler ile amaçlarının çocuklara genç yaşta temiz çevre ve temiz doğa bilincinin oluşmasını sağlamak olduğunu belirten Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Belediye olarak sıfır atık yönetim sisteminin yaygınlaştırılması, bu konudaki farkındalığın arttırılması ve günümüzün en önemli konularından biri olan iklim değişikliğine yönelik bilinçlendirme ve eğitim faaliyetleri yapıyoruz. Bu çerçevede ilçe merkezimizdeki 12 okulda ilkokul seviyesindeki çocuklarımızı eğitiyoruz. Biliyoruz ki çocuklarımız bu yaşta bilinçli olurlarsa çevresinin de bilinçlenmesini sağlar” dedi.