MENTEŞE’DE ÇOCUKLAR İÇİN İKİ ETKİNLİK BİRDEN

Menteşe Belediyesi yarıyıl tatili nedeniyle çocuklar için Masal Saati Atölyesi ve P4C Felsefe Atölyesi etkinlikleri düzenliyor.

Menteşe Belediyesi tarafından düzenlenecek çocuklara yönelik etkinliklerden ilki olan ‘Masal Saati Atölyesi’ 2 Şubat Cuma günü saat 14.00’de Sekibaşı Kadın Dayanışma Merkezinde gerçekleştirilecek. ‘Masalların gizemli dünyasında hayal gücümüzü ve yaratıcılığı keşfediyoruz’ temasıyla düzenlenecek etkinlikte 5-7 yaş arası çocuklar etkinlikler ile hayal güçlerini geliştirecekler.

Öğretmen Aylin Bal eşliğinde gerçekleştirilecek P4C Felsefe Atölyesi ise Sekibaşı Kadın Dayanışma Merkezinde saat 16.30’da gerçekleştirilecek. Atölye kapsamında 10-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik yapılacak çalışmalar ile çocuklara dili etkin kullanabilme becerisi kazandırmak, özgüvenli, farkındalığı yüksek bireylere dönüşmeleri için adım atmak, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek ve çocukların iletişim becerilerini güçlendirmek hedefleniyor. Her iki etkinlikte ücretsiz olarak düzenlenecek.