BİLİM PARKI VE KODLAMA MERKEZİNE 15 BİN ZİYARETÇİ

Menteşe’de çocukların bilimin ışığında teknolojiyi yakından takip etmeleri ve kendilerini geliştirebilmeleri için kurulan Çocuk Bilim Parkı Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi, 2023 yılı içerisinde 15 Bin 900 ziyaretçiyi ağırladı.

Menteşe Belediyesi tarafından 2015 yılında geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan ve geçtiğimiz yıl Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezinin açılmasıyla dijital oyun kodlama ve tasarım eğitimleri de verilmeye başlanan Çocuk Bilim Parkı ziyaretçi akınına uğruyor. Çocuk Bilim Parkı içerisindeki Robotik ve Kodlama Eğitim Merkezi’nde 2023 yılı içerisinde ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan 120 öğrenciye; oyun geliştirme, kodlama, robotik ve kodlama, 3D yazıcı branşlarında eğitimler verilirken; öğrenciler aldıkları eğitimler sonrasında toplam 130 adet proje geliştirdiler. Çevre ilçelerdeki okullarda dâhil olmak üzere 2023 yılında Çocuk Bilim Parkını 304 öğrenci ziyaret ederken, parkın 2023 yılı içerisindeki ziyaretçi sayısı toplam 15 Bin 900’e ulaştı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, çocukları bilime ve teknolojiye hâkim bireyler olarak yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek, “Çocuk Bilim Parkımız açıldığı günden bu yana ziyaretçi akınına uğruyor. Gençlerimizin bilime, yazılıma ve kodlamaya olan ilgileri bizleri çok mutlu ediyor. İçerisinde bilimsel deney setlerinin, Robotik ve Kodlama Merkezimizin bulunduğu bilim parkımızı binlerce çocuğumuzun ziyaret etmesi; burada eğitimler alması, yazılım öğrenmesi, hazırladıkları projeleri ile yarışmalara katılması ve çeşitli oyunlar geliştirmeleri bizlerin de gençlere yönelik hedefimizdi. Zira ülkemizin geleceği gençlerimizin bilimin ışığında aklını da kullanarak Ata’mızın yolunda ilerlemesine bağlı. Menteşe Belediyesi olarak bizler de bu amaç doğrultusunda projeler üretmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.