MENTEŞE’DE 2023 YILINDA 750 ÇİFTİN NİKÂHI KIYILDI

Menteşe Belediyesi Nikâh Memurluğu tarafından 2023 yılında 750 çiftin nikâh işlemi gerçekleşti. Evlilik işlemleri için Menteşe Belediyesi’ne müracaat eden çiftler, Konakaltı Kültür Merkezi başta olmak üzere ilçe genelinde çeşitli salon ve mekânlarda gerçekleşen 750 nikâh işlemi ile dünya evine girdi.

Evlilik işlemleri başvurusu yapan birçok çiftin nikâhlarını bizzat kendisi kıyan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş; “Menteşe Belediyesi nikâh memurluğu tarafından her yıl yüzlerce çiftin nikâh işlemini gerçekleştirerek bu mutlu günlerine ortak oluyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine zaman zaman ben de nikâh kıyıyorum. Menteşe Belediyesi olarak 2023 yılında 750 tane, göreve geldiğimiz günden bu yana ise 6 Bin 723 çiftimizin nikâhlarını kıydık. Davet edildiğimiz tüm düğün ve nikâh programlarına katılmaya çalışarak vatandaşlarımızın bu özel günlerinde mutluluklarına ortak oluyoruz. Birlikte yeni bir kapı aralayarak dünya evine giren tüm çiftlerimize mutlu ve huzurlu yaşam diliyorum.” dedi.

Menteşe Belediyesi nikâh memurluğu tarafından 2023 yılı içeresinde kıyılan nikâhların 476 tanesi Konakaltı Kültür Merkezi’nde, 268 tanesi düğün salonları ve farklı mekânlarda kıyılırken 6 nikâh işlemi de cezaevinde gerçekleşti. Yabancı ülke vatandaşların talebi üzerine 48 yabancı uyruklu çiftin nikâhı kıyıldı. 2023 yılında en çok nikâh Ağustos ayında kıyılırken, en az nikâh Aralık ayında gerçekleşti.